facebook like box joomla

Šv. Martyno diena „Aušros“ progimnazijoje

„Kas pasidalina su kitu- tas laimi“,- tai legendos apie šv. Martyno gailestingumą nešta žinia visiems žmonėms. Ta žinia dalinosi mokyklos mokiniai ir mokytojai. Ankstų lapkričio pirmadienį mokinių rankomis pagamintų žibintų šviesa nušvietė ne tik mokyklos prieigas, bet ir visų mūsų širdis.

šv

Mes žinome, kad visais laikais buvo žmonių, kurie mokėjo dovanoti savąją meilę kitiems. Mes tikime, kad tokių žmonių bus ir ateityje.

Šiluma

Kartais įžiebti ugnį yra lengviau, nei ją puoselėti. Mums pavyko! Progimnazijos bendruomenė jau kelintus metus iš eilės kepa gardžiausius pyragus ir vaišinasi jais mokykloje, mielai dalijasi kepiniais su šv. Juozapo globos namų gyventojais. Ta bendrystės šiluma, kuri pranoksta kaitriausią ugnį, ir neįkainojama gerumo patirtis augina žmoguje Žmogų.

PYRAGŲ DIENA INT

Progimnazijoje įsikūrė robotai

Sumaniausi ir smalsiausi progimnazijos mokinai, vadovaujami mokytojo K. Žilinsko, susibūrė į Robotikos būrelį. Vikipedija aiškina, kad robotika – disciplina, apimanti tokius mokslus kaip informatika, elektrotechnika ir mašinų gamyba.

ROBT JUSTUI

Robotika siekia programavimo pagalba užtikrinti valdomą elektronikos ir mechanikos sričių robotų bendradarbiavimo ir veiklos procesą. Taigi, šis užsiėmimas leidžia pritaikyti turimas žinias ir skatina įgyti naujų, lavina mąstymą bei kūrybiškumą. Veikla įtraukianti ir įdomi, nes ir atostogų metu progimnazijos dirbtuvėse dūzgė būrelio nariai, bandydami savo sukonstruotus robotukus.

SVEIKINAME PRIZININKES

Š.m. lapkričio 7 d. ,,Ąžuolo‘‘progimnazijoje vyko Panevėžio miesto 5-6 klasių kvadrato mergaičių ir berniukų finalinės varžybos.Mūsų progimnazijos mergaičių (2006 m. gim. ir jaunesnių) kvadrato komanda iškovojo II - ą vietą.

Kvadr diplomas 2

Komandai atstovavo: Austėja Katkevičiūtė(5a), Adriana Balčiūnaitė (6a), Gabrielė Folkmanaitė (6a), Miglė Sekmokaitė (6a), Benita Barisaitė (6a), Urtė Dilytė (6b), Paulina Rajunčiūtė (6b), Aivita Rimvydaitė (6b), Samanta Tarailytė (6b), Toma Trotenskytė (6b). Komandos vadovė - kūno kultūros mokytoja Daiva Vildzevičienė.

Olimpinė savaitė

3b klasės mokiniai praeitą savaitę aktyviai dalyvavo “Olimpinėje savaitėje”, kurią organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.Klasė gavo plakatą su superherojais ir su jų užduotimis. Per savaitę turėjo atlikti daug veiklų, kad galėtų užpildyti tą plakatą lipdukais. Mūsų klasės Olimpinė savaitė prasidėjo pirmadienį – baseine. Grįžę iš jo jau galėjome užklijuoti vieną lipduką „Vanduo-sveikata“.

Olimpinė savaitė

Nuo antradienio pradėjome daryti rytinę mankštą, sveikintis sumušant su draugu delnais, daugiau šypsojomės, teikėme pagalbą draugui, jei jam kas nors sekėsi sunkiau. Mokiniai turėjo ir namų darbą – paruošti medžiagą apie vaisius ir daržoves ir ją pristatyti klasės draugams. Matavo klasę savo žingsniukais ir nustebo, kad taip skiriasi jų skaičius – nuo 18 iki 25 žingsnių.Sportavome kieme, žaidėme kvadratą.Taip pamažu klijavome lipduką po lipduko, kol atlikome visas užduotis ir suklijavome lipdukus. Buvome apdovanoti diplomu.

Mokomės ir mokome kitaip

Spalio 22 dieną gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojai, siekdami paskatinti sveiką gyvenseną, pakvietė mokinius į netradicinio ugdymo dieną. Jos metu mokiniams teko išklausyti paskaitą apie ligų prevenciją, pasidomėti matavimo vienetais seniau ir dabar, pritaikyti žinias praktikoje, dalyvaujant gamtos mokslų viktorinoje, akcijoje ,,Mano pusryčių dėžutė“, sporto varžybose, edukacinėse programose bei pademonstruoti atsakingumą ir pilietiškumą, tvarkant Panevėžio miesto senąsias kapines.

JUSTUI SPALIS

Įvairiapusė veikla suteikė galimybių kiekvienam išreikšti save.

Rudens takais

Jaunųjų ekologų būrelio ,,Ekologijos džiunglėse“ nariai su vadove Z.Kavaliauskaite pirmąjį susitikimą iškeliavo į Skaistakalnio parką paklaidžioti lapais nuklotais rudens takais, pasigrožėti įvairiaspalviais medžiais, pažinti parko augalus, pasirinkti medžiagos rudens kompozicijai, pažaisti ir pabūti kartu.

Just park

5-tasis Solidarumo bėgimas

Spalio 4 ir 5 dienomis mūsų progimnazijoje įvyko jau tradiciniu tapęs visuomeninės organizacijos ,,Gelbėkit vaikus‘‘ organizuojamas bėgimas, kuris Lietuvoje ir mūsų mokykloje vyksta jau 5-tą kartą. Solidarumo bėgimas yra projektas, kurio metu, suburiami vaikai bendrai sportinei veiklai. Tai skatina skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos bei įvairaus amžiaus moksleivių solidarumą.

IMG 4685

Renginio dieną buvo renkama parama, kuri skirta organizacijos ,,Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti ir  vaikų žaidimų aikštelėms Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose įrengti. Kiekvienas Solidarumo bėgimo dalyvis tarp savo artimųjų galėjo surasti rėmėjų – žmonių, kurie sutiktų skirti priimtiną sumą už kiekvieną moksleivio nubėgtą simbolinį kilometrą. Akcijos metu surinkome 69,13 euro! Dalyviai buvo apdovanoti renginio organizatorių paruoštais diplomais. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems šiame bėgime ir prisijungusiems prie kilnių tikslų įgyvendinimo.