Patyčių dėžutė

facebook like box joomla

Patyčių dėžutė

Kovoje prieš patyčias mokyklose – gera naujiena! Jau veikia ir mūsų mokykloje. „Patyčių dėžutės“ pagalba gali saugiai, greitai ir visiškai anonimiškai pranešti apie patiriamas ar pastebėtas patyčias. Gali pranešti ne tik apie save, bet ir apie savo klasioką, draugą, pedagogą arba kitą mokyklos bendruomenės narį, kuris kenčia ir patiria patyčias arba pats tyčiojasi. Praneškite apie patyčias čia: https://patyciudezute.ausros.panevezys.lm.lt/

FB cover PD 1200x676

Netylėk! Tylėjimas – tai problemos didėjimas! #patyciudezute #siuskzinia_netylek!

Gamtos olimpiada

Vasario 14 dieną mokykloje vyko 1-4 klasių gamtos olimpiada. Dalyvavo 12 mokinių. Sveikiname nugalėtojus:

Dariją Folkmanaitę ( 4b ) – I – a vieta,

Aistę Grytaitę ( 4a ) – II – a vieta,

Paulių Janikūną ( 3a ) – III – ia vieta.

WP 20200214 002

Ketvirtokės atstovaus mokyklą mažojoje gamtos olimpiadoje ,,Pelėdžiukas 2020“, kuri vyks vasario 26 d. Panevėžio gamtos mokykloje. Linkime Darijai ir Aistei sėkmės.

Vasario 16-ąją pasitinkant

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną 5-8 klasių mokiniai dalyvavo protų mūšyje. Dalyviams teko prisiminti ir pritaikyti žinias, įgytas įvairių pamokų metu. O savo mintis ir jausmus Tėvynei visi  norintys galėjo išreikšti  kūrybiniuose darbuose, kuriais pasipuošė progimnazijos erdvės.

FotoJetlaisve

Fizinio ugdymo pamoka R. Sargūno sporto gimnazijoje

Šių metų sausio 28 dieną  3a klasės mokiniai, vadovaujami  kūno kultūros mokytojos  Daivos Vildzevičienės,  dalyvavo  R. Sargūno sporto gimnazijoje netradicinė fizinio ugdymo pamokoje. Buvo tikrai smagu atlikti krepšinio pratimus bei elementus neįprastoje aplinkoje. Nuoširdžiai AČIŪ krepšinio trenerei Rimai Daunienei.

FotoJets13sport

LaQ konstruktoriai

Į mokyklą po žiemos atostogų sugrįžę pirmokai ir antrokai pasinėrė į konstravimo ir kūrybos pasaulį su LaQ. Tai inovatyvūs, lavinamieji ir smagūs konstruktoriai sukurti Japonijoje. Ypatingi tuo, kad moko susikaupti ir išlaikyti dėmesio koncentraciją,  ugdo vaizduotę kūrybingumą ir saviraišką, lavina matematinį, erdvinį ir loginį mąstymą. Pasidžiaukime pirmaisiais vaikų darbeliais.

FotoJetkons20

Integruotas teminis ugdymas 1 klasėje

Mūsų mokykloje pirmokai mokosi suvokti aplinką kaip nedalomą visumą. Integruotas ugdymas – šiuolaikiškas metodas, pagrįstas mokomųjų dalykų jungimu pagal temas. Spalio mėnesio trečiosios savaitės tema „Derlius“. Susipažinome su Lietuvoje augančiais vaisiais ir daržovėmis, kalbėjome, skaitėme apie derliaus ėmimą,  ragavome įvairias šaknines daržoves, piešėme, skaičiavome, darėme mėgstamiausių daržovių diagramą. Ketvirta savaitė buvo skirta labai plačiam teminiam blokui – ką žmonės valgo. Pokalbiai apie valgį pratęsė ankstesnės savaitės temą apie derlių. Šios savaitės pati parankiausia skirtingų dalykų integravimo tema – duonos auginimas, kepimas, valgymas. Čia natūraliai susijungia pasaulio pažinimo pamokos „Iš kur atsiranda duona?“, lietuvių kalbos pamokos apie baltą ir juodą duoną, apie šiuolaikinį bandelių kepimą bei etikos pamokos medžiaga, kurioje klausiama, kodėl duona laikoma šventa, ir pateikiama pasaka apie duonos auginimą.

FotoJetduona

Tad iš turimos skirtingų dalykų medžiagos apie duoną sudaroma net keletą vienos temos vienijamų pamokų junginių per savaitę. Ir savaitę baigėme išvyka į Radviliškių kaimo kepyklą, kur mus maloniai priėmė buvusi mūsų mokyklos mokinė Audronė Keraminaitė Kisielienė . Apžiūrėjome senuosius darbo įrankius, malėme akmeninėmis girnomis, iš tešlos kiekvienas susiformavome po duonos kepalėlį, „pašovėme“ į krosnį ir iškepusį parsivežėme namo. Taip formuojamas pasaulio visumos suvokimas 1 klasėje.

Ir vėl skamba eilės...

Kasmet sausio antroje pusėje mokykloje suskamba poetinis žodis. 5-8 klasių mokiniai renkasi bibliotekoje į tradicinį Meninio skaitymo konkursą. Ir šiais metais iš 23-jų skaitovų lūpų skambėjo žinomiausių lietuvių poetų eilės. Dalyvavimas konkurse paskatino mokinius susikaupti, išreikšti jausmus ir gebėjimus, atskleisti gimtosios kalbos grožį. Nugalėtojus rinko patys skaitovai ir komisija.

IMG 9163

Nuomonės sutapo, kad I vieta atitektų  8a klasės mokinei Akvilei Radzevičiūtei, dvi antrosios vietos – 7a klasės mokinei Miglei Sekmokaitei  ir 7b klasės mokiniui Lukui Navardauskui, trys trečiosios – 5 klasės mokinei Kamilai Pranskaitytei, 7a klasės mokiniui Gustui  Luomonui  ir 6 klasės mokinei Andrėjai  Jačiauskaitei.  Džiaugiamės visų dalyvavimu ir sveikiname nugalėtojus.