Balandžio 24-28d. mokykloje vyko renginiai skirti Nacionalinei karjeros savaitei

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

E.dienynas

Patyčių dėžutė

Prisijunk prie Mūsų

facebook like box joomla

Balandžio 24-28d. mokykloje vyko renginiai skirti Nacionalinei karjeros savaitei

    Pagrindinis karjeros savaitės tikslas – supažindinti mokinius su profesijų įvairove, kad mokiniai išgirstų įvairiose srityse dirbančių suaugusių pasakojimus, ką jie dirba savo darbe.

FotorCreated karjer 2017m

     Pirmadienį:

6b klasės mokiniai keliavo į Panevėžio Gamtos mokyklą susipažinti su gyvūnų prižiūrėtojo specialybe. Mokiniai ne tik klausėsi, bet ir patys aktyviai klausinėjo, atliko praktines užduotis - turėjo įrengti „namus“ dažniausiai namuose laikomiems gyvūnėliams.

5b klasės mokiniai išbandė save socialinio darbuotojo vaidmenyje. Jie lankėsi Šv. Juozapo globos namuose. Išvykai mokiniai ruošėsi iš anksto, ruošė siurprizus globos namų gyventojams. Nauja patirtis vaikams paliko gilų įspūdį ir visi pripažino, kad tai labai prasmingas darbas. „ - Buvo įdomu, norisi sugrįšti“- sako penktokai.

    Antradienį:

Žmogaus saugos pamokose 7 kl. apsilankė Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Vilma Vaiginytė , o 5a kl.- Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Laima Keblienė. Specialistės pasakojo vaikams kur galima įsigyti ugniagesio gelbėtojo ir policininko specialybes, kokia jų kasdienybė. Vaikai sužinojo, kokias nelaimes žmonių sveikatai ir aplinkai sukelia gaisrai, kaip saugotis užpuolikų ir apiplėšimų ir kaip tinkamai elgtis pasimetus mieste ar minioje.

5-6 klasių IT būrelio mokiniai susipažino su profesijų įvairovė Panevėžio kolegijoje ir patys išbandė skaitmeninių nuotraukų redagavimą.

Daugiausiai įstaigų aplankė 8-okai. Jie pabuvojo kraštotyros muziejuje, dailės pamoka vyko  Dailės galerijoje, kur mokiniai „pasimatavo“ dailininko profesiją ir kūrė plakatus Magritte stiliumi. Domėjosi bibliotekininko profesija Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės –Bitės bibliotekoje. Aštuntokams jau pats laikas mąstyti apie ateitį, nes po kelių mėnesių teks palikti savo jaukią progimnaziją ir atrasti save naujoje erdvėje, naujame kolektyve.

     Trečiadienį:
2-3 klasių mokiniams daug emocijų sukėlė galimybė leisti savo dienpinigius virtualiai Sweadbanko žaidime „Finansų miestas“.

Grupelė 6a kl. mokinukų susipažino su teisėjo profesija Panevėžio apygardos teisme.

     Ketvirtadienį:

Būsima kūno kultūros mokytoja Daiva Vaičikonienė , šiuo metu atliekanti praktiką mūsų mokykloje, 3-4klasių mokiniams pristatė trenerio, teisėjo profesijas. Vėliau vaikai sužaidė draugiškas kvadrato varžybas.

     Vyko ir kitos veiklos. Pirmokai piešė piešinius „Mano svajonių profesija“, „Kuo aš būsiu kai užaugsiu“. 2a klasės sveikatos pamokoje lankėsi sveikatingumo ir reabilitacijos centro KIPU kineziterapijos specialistės. Klasių auklėtojos vedė klasių valandėles tema „Mano svajonės ir siekiai“, „Ar žinai kaip naudotis savo teisėmis ir vykdyti pareigas“.

Turime pažymėti, jog nė vienos įstaigos darbuotojai neatsisakė moksleivių priimti ar susitikti su jais mokykloje, skyrė jiems savo brangaus laiko, atsakė į visus klausimus. Moksleiviai buvo sužavėti  darbuotojų rimtimi, ramybe, žinojimu, atsakomybe.

Dėko­jame visiems visiems, kurie tal­kino, padėjo, palaikė ir buvo akty­vūs daly­viai ugdymo karje­rai savai­tės metu.
Ugdymo karjerai savaitė baigėsi, o ugdymo karjerai veikla tęsiasi, planuojami nauji vizitai, susitikimai.

Ugdymo karjerai koordinatorė Lina Seliokienė.

Copyright 2020  Panevėžio „Aušros“ progimnazija