Intern bibl

pirmadieniais – penktadieniais
9.00-15.00 val.

Kontaktai

Bibliotekoje – informaciniame centre galima:

• pasiimti grožinės literatūros knygų į namus,
  • vietoje skaityti mokslinius-informacinius leidinius,
  • naudotis internetu,
  • atsispausdinti ar nusikopijuoti dokumentą,
  • žiūrėti videofilmą,
  • klausytis garso įrašų,
  • organizuoti renginį ar parodą.

Bibliotekoje – informaciniame centre negalima:

• išsinešti iš bibliotekos skaitytojo formuliare neįrašytų spaudinių,
  • keisti spaudinių tvarką fonduose,
  • triukšmauti,
  • bėgioti,
  • valgyti,
  • vaikščioti po biblioteką su kuprinėmis ir striukėmis.

Fondas

Šiuo metu bibliotekoje yra apie 15 tūkst. knygų ir 9 tūkst. vadovėlių.

Kaupiama videoteka bei kompiuterinės mokymo priemonės, kurių fonde yra apie 200.

Istorija

Biblioteka gyvuoja nuo mokyklos įsikūrimo - 1966 metų. Ją kūrė pirmieji mokyklos mokiniai (1022 ) ir mokytojai, kurie dovanojo knygų, padėjo tvarkyti patalpas. 1966-1967 mokslo metais įsigyta apie 2 tūkst. knygų. Pirmąja bibliotekininke dirbo Rita Dailydėnienė, baigusi vokiečių kalbos studijas Latvijos valstybiniame universitete. Vėliau bibliotekoje dirbo Angelė Kazitėnienė – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, bibliotekininkės Bronė Slapšienė ir Onutė Lukošiūnienė. Dabar bibliotekos vedėja dirba Asta Vinslauskaitė - įgijusi bibliotekinio darbo patirties, nuolat kelianti kvalifikaciją įvairiuose miesto ir respublikiniuose seminaruose.

2000 metais atidaryta skaitykla, įsigytas pirmasis kompiuteris. 2002 metais įrengta prieiga prie interneto, dalyvauta respublikiniuose konkursuose, gauta daugiau kompiuterių ir informacinės technikos bei programinės įrangos.

2007-2008 metais biblioteka renovuota, aprūpinta naujais baldais, naujais kompiuteriais, vaizdo ir garso aparatūra, foto - ir videotechnika. Biblioteka tapo informaciniu centru.

Veikla

Bibliotekos-informacinio centro veiklos tikslas – tenkinti mokyklos bendruomenės narių informacinius poreikius, padėti spręsti mokyklos uždavinius, skatinti mokinius domėtis literatūra ir kultūra.

Pagrindinės veiklos kryptys:

• pagal galimybes nuolat atnaujinti bibliotekos fondą;
  • padėti mokiniams ir mokytojams rasti reikiamą informaciją;
  • padėti mokytojams planuoti ir vykdyti ugdymo procesą;
  • bendradarbiauti su pradinių klasių ir dalykų mokytojais bei klasių vadovais populiarinant knygą;
  • organizuoti edukacines pamokas, parodas, videofilmų peržiūras, reikšmingų datų ir sukakčių minėjimus;
  • inicijuoti projektinę veiklą ir joje dalyvauti, padėti organizuoti mokyklos netradicinio ugdymo dienas ir kitus renginius;
  • prisidėti prie mokyklos metraščio kūrimo.